NASIL TEMASSIZ
POS CİHAZI EDİNİRİM?

Temassız POS ya da Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) mı edinmek istiyorsunuz? Eğer sadece temaslı ödeme alabileceğiniz bir terminaliniz varsa son derece basit bir adımla mevcut terminalinizi temassız olarak hemen değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey talebinizi çalıştığınız/satın alım yaptığınız banka veya kuruluşa iletmek.

Temassız kabul özelliği olan bir terminaliniz olduğunda, standart işlem akışınız geçerli olacaktır. İşlem tutarını girdikten sonra, temassız kartı veya NFC cihazı olan müşterilerinizin kartlarını/cihazlarını, terminale yaklaştırmaları yeterlidir. Bu şekilde müşterileriniz, 750 TL ve altındaki işlemlerini şifresiz, 750 TL üzeri işlemlerini ise şifre girerek kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilir.

Temassız işlemlerde slip basılması zorunluluğu yoktur. Dilerseniz ek nüsha ile slip basılmasını sağlayabilirsiniz.

Temassız işlem akışı bazı özel çözümlerde kasadan başlatılabilir. Herhangi bir sorunuz olduğunda veya desteğe ihtiyaç duyduğunuzda çalışmakta olduğunuz banka/kuruluştan destek isteyebilirsiniz.

HANGİ BANKA/KURULUŞLA ÇALIŞIYORSUNUZ?
NEDEN TEMASSIZ ÖDEMEYİ TERCİH ETMELİSİNİZ?
HIZLIDIR

Hem müşteriye hem iş yerine zaman kazandırır. Nakit ile yapılan ödemeler ortalama 16 saniye sürerken temassız yapılan ödemeler sadece 9 saniye sürer.

KOLAYDIR

Temassız logosunu gördüğünüz her noktada, temassız ödeme yapabilirsiniz. Bu işlem için temassız/NFC özellikli kartınızı/cihazınızı, terminale 4 santimetreye kadar yaklaştırmanız yeterlidir.

KONTROLLÜDÜR

Temassız ödeme yaparken kartınızı/cihazınızı elinizden hiç bırakmazsınız, kontrol tamamen sizdedir!

HİJYENİKTİR

Temassız ödeme özelliği sayesinde kartınıza/cihazınıza sizden başka hiç kimse temas etmez.

GÜVENLİDİR

Temassız ödeme yaparken, kartınızı/cihazınızı elinizden bırakmadığınız için kopyalanma, çalınma gibi tehditlere karşı kendinizi korursunuz. Kart veren bankalar/kuruluşlar işlem adedi ve tutarı üzerinden ek güvenlik önlemleri alarak tüketicileri korurlar.

YENİLİKÇİDİR

Teknoloji ile birlikte ödeme sistemleri de hızla gelişiyor ve şekil değiştiriyor. Plastik kartlarımızın yerini mobil cüzdanlar, giyilebilir teknolojiler alıyor.